دعای نور حضرت زهرا (س)

  • ۴۵

سیّد ابن طاووس در کتاب «مهج الدعوات» از سلمان روایتى نقل کرده که در آخر روایت مطلبى آمده به این مضمون: حضرت فاطمه علیها السلام کلامى به من آموخت که از حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله فراگرفته بود، ایشان آن را در صبح و شام می خواند به من فرمود: اگر می خواهى هرگز در دنیا دچار تب نشوى بر آن مداومت کن؛ و آن کلام این است:

بسْمِ اللّهِ النُّورِ، بِسْمِ اللّهِ نُورِ النُّورِ، بِسْمِ اللّهِ نُورٌ عَلى نُورٍ، بِسْمِ اللّهِ الَّذى هُوَ مُدَبِّرُ الاُْمُورِ، بِسْمِ اللّهِ الَّذى خَلَقَ النُّورَ مِنَْ النُّورِ، اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذى خَلَقَ النُّورَ مِنَ النُّورِ، وَ اَنْزَلَ النُّورَ عَلىَ الطُّورِ، فى کِتابٍ مَسْطُورٍ، فى رَقٍّ مَنْشُورٍ، بِقَدَرٍ مَقْدُورٍ، عَلى نَبِیٍ مَحْبُورٍ، اَلْحَمْدُ لِلّهِ الَّذى هُوَ بِالْعِزِّ مَذْکُورٌ، وَ بِالْفَخْرِ مَشْهُورٌ، وَ عَلَى السَّرّاءِ وَ الضَّرّاءِ مَشْکُورٌ، وَ صَلَّى اللّهُ عَلى سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطّاهِرینَ.

به نام خداى نور، به نام خداى نور نور، به نام خداى نور بر نور، به نام خدایى که تدبیرگر امور است، به نام خدایى که نور را از نور آفرید، و سپاس خدایى را که نور را از نور آفرید، و نور را در کوه طور فرو فرستاد، در کتابى بر نوشته، در ورق ه اى گشوده، با اندازه ه اى درخور، بر پیامبری آراسته، سپاس خداى را که به عزّت یاد شود، و به عظمت مشهور است، و بر شادى و بدحالى سپاسگزارى شود، درود خدا بر آقاى ما محمّد و خاندان پاکش.

سلمان فرموده: چون آن را از حضرت فاطمه (س) آموختم به خدا آن را به بیش از هزار نفر از مردم مکه و مدینه که دچار تب بودند تعلیم دادم، پس همه آنان به اذن خداى تعالى شفا یافتند.

مناطق جدا شده از ایران در دوره قاجار

  • ۳۶

دعای الهی هذه صلاتی صلیتها

  • ۴۴

یا مَنْ لا یَشْغَلُهُ سَمْعٌ عَنْ سَمْعٍ یا مَنْ لا یُغَلِّطُهُ السّآئِلُونَ وَیا مَنْ لا یُبْرِمُهُ اِلْحاحُ الْمُلِحّینَ اَذِقْنى بَرْدَ عَفْوِکَ وَحَلاوَةَ رَحْمَتِکَ وَمَغْفِرَتِکَ

اى آن که او را شنیدنى از شنیدن دیگر منصرف نمى کند، اى آن که خواهندگان او را به اشتباه نمى اندازند، اى آن که اصرار اصرارکنندگان او را خسته نمى کند، خنکى گذشت، و آمرزشت و شیرینى رحمتت را به من بچشان.

اِلهى هذِهِ صَلاتى صَلَّیْتُها لا لِحاجَةٍ مِنْکَ إِلَیْها وَ لا رَغْبَةٍ مِنْکَ فیها، إِلّا تَعْظیماً وَ طاعَةً وَإِجابَةً لَکَ إِلى ما أَمَرْتَنى بِهِ، إِلَهى إِنْ کانَ فیها خَلَلٌ أَوْ نَقْصٌ مِنْ رُکُوعِها أَوْ سُجُودِها فَلا تُؤاخِذْنى، وَ تَفَضَّلْ عَلَىَّ بِالْقَبُولِ وَ الْغُفْرانِ .
معبودا! این است نماز من، آنرا بجا آوردم نه به خاطر نیاز و رغبتی از سوی تو به آن، بلکه تنها از جهت تعظیم و اطاعت دستور و اجابت آنچه که مرا به آن فرمان دادی، معبودا! اگر عیب و نقصی در رکوع و سجودش بود مرا مؤاخذه مکن، و بر من با پذیرش عبادات و آمرزش کاستی ها تفضّل کن.دریافت

تعقیبات مشترک نماز

  • ۳۳

و از دست نوشته شیخ شهید نقل است که حضرت رسول (صلى اللّه علیه و آله و سلّم) فرمود: هرکه می خواهد خداوند در قیامت اعمال زشتش را بر او عرضه نکند و پرونده گناهانش را نگشاید، باید این دعا را بعد از هر نماز بخواند:

اَللّهُمَّ إِنَّ مَغْفِرَتَکَ أَرْجى مِنْ عَمَلى، وَ إِنَّ رَحْمَتَکَ أَوْسَعُ مِنْ ذَنْبى، اَللّهُمَّ إِنْ کانَ ذَنْبى عِنْدَکَ عَظیماً فَعَفْوُکَ اَعْظَمُ مِنْ ذَنْبى، اَللّهُمَّ اِنْ لَمْ أَکُنْ اَهْلاً أَنْ أَبْلُغَ رَحْمَتَکَ فَرَحْمَتُکَ اَهْلٌ اَنْ تَبْلُغَنى وَ تَسَعَنى، لِاَنَّها وَسِعَتْ کُلَّ شَىْءٍ، بِرَحْمَتِکَ یا أَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

 بار خدایا! همانا آمرزش تو از عمل من امیدوارکننده تر و مهربانی تو از گناه من گسترده تر است، بار خدایا! اگر گناهانم نزد تو بزرگ است، گذشت تو از گناه من بزرگ تر است، بار خدایا! اگرچه شایسته دست یابی رحمت تو نیستم، امّا رحمت تو سزاوار است به من برسد و مرا فرا گیرد، زیرا رحمتت همه چیز را فرا گرفته است، به حق مهربانیت ای مهربان ترین مهربانان! .

مردم ایران یادتان هست؟

  • ۴۹

؟ قرار بود بنا بر و با ، برسر کار بیاید و درست شود که به یارانه های سه دلاری که هم اکنون می گیرید نیازی نداشته باشید؟

آموزش نرم افزار سیتاوی

  • ۳۵

سیتاوی یک نرم افزار حرفه ای و فوق العاده برای مدیریت منابع و مآخذ، فیش برداری و پایان نامه نویسی است که پیش از این در این مطلب فایل دانلود نرم افزار سیتاوی رو به همراه توضیحاتی در مورد نرم افزار و کمی آموزش محیط نرم افزار قرار داده بودم، در اینجا می توانید چند فایل ویدئویی از آموزش نرم افزار سیتاوی و راه اندازی اولیه و کار با نرم افزار رو مشاهده کنید.

البته تعدا این فایل های آموزشی بیش از این ها است که متعلق به جناب دکتر بنی اسد استاد محترم دانشگاه امام صادق میباشد، می توانید مابقی فایل های ویدئویی رو از سایت ایشون از این آدرس دریافت کنید.

موفق باشید.

روایت پس از مرگ، واقعی

  • ۴۳

توئیت علی اکبر رائفی پور درباره یارانه ها

  • ۶۲

با شروع طرح هدفمندی یارانه ها در آذر ۱۳۸۹ در دولت دروغگویان ،هر ایرانی ماهانه نزدیک به ۴۲ دلار یارانه می‌گرفت اردیبهشت ۱۳۹۸ در دولت راستگویان که قرار بود بوجود بیاید که کسی نیاز به گرفتن یارانه نداشته باشد هر ایرانی فقط ۳دلار یارانه می گیرد.

چند توییت دیگر در زمینه مسائل روز کشور:

سیر مطالعاتی تاریخ اسلام

  • ۵۵

مقاله سیر مطالعاتی تاریخ اسلام که توسط معاونت تهذیب حوزه علمیه قم تهیه شده است.

دریافت متن کامل مقاله

عظمت جهان هستی!

  • ۵۵
اگر می خواهید پی به عظمت نامتناهی هستی ببرید و بزرگی آسمان ها و ستاره های آنرا درک کنید این سه ویدیو را از دست ندهید.